Stories, Timea

Co mě naučilo mateřství

bb40925ffa66437a0c51458f9bb4a78e kopie

Co mě naučilo mateřství? Jako matka jsem silnější a odhodlanější

Když se narodí malé stvoření, je to obrovský zlom. Trpělivost už není jen slovo, je to čin. Lásku, kterou tato fáze života přináší, jsme do té doby nepoznali. Jsou dny, kdy se nepohneme z místa, jen střídáme polohy na kojení a pokoušíme se neusnout s dítětem v náručí. Trpělivě čekáme, až si odkrkne, a když usne, dokážeme ho sledovat celé hodiny. Naše dny jsou o přebalování, hraní a krmení. Noci jsou nekonečné, ale navzdory únavě dokážeme dítě s láskou nosit nebo ho houpat, jen abychom ho uklidnili. Když se usměje, naše srdce se raduje a na ničem jiném nezáleží.

Máma – slůvko, které zní tak intimně a láskyplně. Je to jedno z prvních slov, které zazní z dětských úst, jehož význam chápe, i když ještě nezná význam jiných slov. Máma je první jistota, kterou má ve svém životě.

Říká se, že celý život hledáme smysl naší existence, s děťátkem ho máme. Vždy jsem snila o tom, že budu jednou matkou. Svůj sen jsem začala žít jednu červencovou neděli, konkrétně 18.7.2021 ve 3:45 ve chvíli, kdy poprvé položili mého syna Matthewa na mojí hruď. Nikdy na to nezapomenu.

Po 9 měsících těhotenství a 12 hodinách porodu byl najednou mezi námi.

Bolest a únava šli stranou. Jsem si jistá, že až v tento okamžik nám s manželem opravdu došlo, jaké je to být rodiči. Najednou na ničem jiném nezáleží. Pomalu poznáváte to malé stvoření, které už dávno bezpodmínečně milujete.

bb3b99f3b328570671ae6498f1879dda 1

Mateřství začíná porodem a dá se k němu i přirovnat. Přináší hodně obětí, únavu, bolest, strach, ale také nekonečnou lásku a emoce, které jsme nikdy nezažili. Posouváme své vlastní hranice a nacházíme v sobě sílu, o které jsme nevěděli, že ji máme. Naše potřeby jdou zejména první rok života dítěte stranou. Jsou dny, kdy nemůžeme dělat nic jiného než být maminkami. Někdy jsme zoufalé, naštvané a nevíme, co dělat. Ale opravdu se chceme zaměřit na tuto část?

Stojím si za názorem, že mateřství je takové, jaké ho chceme vnímat.

Trochu si je občas idealizuji tím, že potlačím vše, co je pro mě obtížné, ale je to způsob, který mi vyhovuje. Raději přemýšlím o tom, co krásného mi přineslo do života. Je to vše, co mi v životě chybělo.

„Jako matka jsem silnější a odhodlanější.“

Našla jsem štěstí v maličkostech, kterými dělá můj syn ze světa krásnější a pozitivnější místo. Žiji pro momenty, kdy se na mě usmívá, objímá mě, nebo žvatlá “máma”. Ve chvílích, kdy ho uspávám déle než obvykle a jsem velmi unavená, myslím na to, že si chci užívat každou chvíli s ním, protože jednoho dne už nebude potřebovat moje objetí k tomu, aby spokojeně usnul. Vím, že než se naději přijde den, kdy se dokáže sám napapat, nebude potřebovat moji pomoc při oblékání a já nebudu středobodem jeho vesmíru. Ale dnes to ještě není. Dnes si užívám, že to všechno mohu dělat..

Pohled na mého syna a manžela bych nevyměnila za nic na světě. Když vidím, jak se Petr o Mattyho stará a jak si spolu vytvářejí nerozlučný vztah, nemůžu být šťastnější a vděčnější. Protože mi Peter s Mattym pomáhal od začátku, nepřestala jsem pracovat ani v průběhu šestinedělí. Možná právě to, že jsem s ním od malička fungovala naplno přispělo k tomu, že jsem se do nové role vžila lépe a Matthew je tak velmi vnímavý a přizpůsobivý. Je to laskavý, věčně usměvavý chlapeček, který miluje nová místa i nové lidi.

Vztah mezi mnou a Petrem se změnil v tom, že chvíle, kdy jsme spolu sami jsou vzácnější, ale když už takový čas nastane, o to víc si to užíváme.

Na otázku, jak se váš život změnil s narozením dítěte, jste mi odpovídali na Instagramu i vy.

Karin se v mateřství našla:

„Timi, život se stal dokonalým! V mém synovi mám všechno, co mi předtím chybělo. „

Nikol zase zdůraznila dopad narození dítěte na její vztah:

„ Změnil se náš vztah a vzájemný respekt. Oba nás to neuvěřitelně posunulo.”

Maminka Barbora se s námi upřímně podělili o svoji zkušenost.

“Dříve jsem děti nechtěla a neměla jsem k nimi žádný vztah. Malý byl náhoda. Měla jsem těžkou poporodní depresi, ale asi po roce a půl došlo ke změně. S nikým jiným si nerozumím tak, jako s dětmi. Našla jsem se v tom a brala bych i další„

Ať už jsem si otevřela jakoukoliv zprávu s Vašimi odpověďmi, jejich obsah se opakoval. Všechny vnímáme mateřství s ohromným respektem, láskou a vděčností. Je krásné s jakou silou my ženy dokážeme překonávat všechny situace a být našim dětem oporou i ve chvílích , kdy ji sami potřebujeme.

Při této příležitosti bych ráda poděkovala své mamce

Často jsem to, jaká je úžasná a obětavá brala jako samozřejmost. Dnes vidím všechno, co pro mě dělá, jako velká gesta plná lásky, porozumění, oddanosti, trpělivosti a péče. Proto vím, že vzdávat úctu matkám a mateřství bychom měli každý den.

bb3dcc11ba14415277fdcb5b84aa9436

Druhou květnovou neděli máme zvláštní příležitost – Den matek. Můžeme potěšit naše matky pěkným gestem nebo naší přítomností. Pokud byste nevěděli, na co si vzpomenout, připravila jsem pro vás na svém instagramu anketu. Na konci článku dávám nejčastější odpovědi na otázku, co by matky udělalo šťastným v den matek. Také na TIMME najdete produkty, které potěší každou ženu. .

  1. Společný rodinný den.
  2. Květina od srdce nebo obrázek nakreslený z lásky. Slova „miluji tě“.
  3. Den pro sebe – masáž, wellness, odpočinek
bb4297480ba9bb4285fa9669c7e0babb

Doufám, že se vám můj první článek v blogu líbil. Přeji všem maminkám, ať je jejich den plný lásky, odpočinku a úniku od stereotypu! 🙂

S láskou

Tímea

Comments

There are no comments yet.

Napiš komentář