Jak si správně vybrat

Fashion blogerka radí: Legíny do města patří,ale musíš vědět, jak je nosit!

photo 885x486 1

Legíny jsou oblíbeným kouskem oblečení. Každá žena má ve skříni alespoň jedny. Už dávno nejsou ozdobou ženy jen při sportu, můžete je na mnohých vidět i ve městě. Mnozí lidé je ale stále považují za módní prohřešek a tvrdí, že se nejedná o oděv vhodný do města či kanceláře. Fashion blogerka Jana Drtilová (lovefashionjana) vám předvede, že legíny do ulic patří, ale musíte vědět, jak je nosit!

Napadlo tě někdy, když se podíváš do skříně, kolikero legín tam máš? Případně kolik reklam na sportovní legíny denně vidíš? Napadá tě, nechodím tolik cvičit, kam je vynesu. A většina lidí z módní branže neustále říká, že se hodí jen do fitka.

A ano i já byla dlouhou dobu zastáncem téhle teorie. Přitom při dnešních možnostech zakomponování tohoto funkčního oblečení do běžného užívání, není vůbec nic výstředního. Naopak lze vytvořit parádní pohodlný outfit skoro pro každou příležitost.

Vzpomeň si na teenage filmy z 80. let. Všeobecně tato doba byla známou při využívání legín na všechny možné příležitosti. Ruku na srdce, tehdejší kreace samozřejmě neměly moc limity, ale i přesto prvek legín zůstal důstojně zachován i do dnešní doby.

Jde o to dodržet pár jednoduchých pravidel a uvidíš sama, jak lze tento kousek oblečení přiřadit i do tvého šatníku. 

Na následujících třech outfitech, se ti pokusím vysvětlit, co je důležité dodržet, abys byla stylová, a ne směšná a vulgární. Kouzlo u legín je jejich jednoduchost a praktičnost zároveň.

Podívejme se na první outfit, je to spíše takový ležérní styl a myslím si, že neurazí, když o víkendu pojedeš na výlet, anebo když půjdeš na nákup do města, a jistě s ním zvládneš i kafíčko s kamarádkou v centru města, bez obav z toho, že jsi strašák do zelí, který se oblékl z lenosti.

Důležité je, vybrat správnou velikost legín, rozhodně by legíny neměly být průhledné. Do takového kousku se rozhodně vyplatí trochu investovat, ať něco vydrží. Vyhni se tomu, že se po pár vypráních na obyčejných legínách objeví žmolky a vytáhnou se.

V horším případě to nevidíš a zjistíš to, až když je máš na sobě. S takovým kouskem pak moc parády neuděláš. To je ti určitě jasné.

WhatsApp Image 2022 02 28 at 09.07.15

Ráda kombinuji materiály, takže když mám na sobě tyhle černé legíny, skvělá volba k nim je bavlněné tričko a kašmírový kabát. Přece jen je ještě venku chladno. A klidně černé psaníčko, taková kabelka outfit povznese na jiný level a budeš vypadat moderně.

Můj tip: Vyzkoušej TIMME shapewear legíny, ve kterých zazáříš v každém outfitu!

WhatsApp Image 2022 02 28 at 09.07.15 1

Další outfit je prostě jedním slovem cool, stejné legíny jsem doplnila aktuálním trendem. Svetr s pruhy a klobouček jako pro rybáře. Ten dnes vidíme opravdu v každém obchodě a na každém rohu. K outfitu jsem zvolila pohodlné a milované boty Martens. Dávej si ale pozor, aby nebyl outfit úplně tmavý. Zvolila jsem kontrastní bundu. Vidíš? Jedna výraznější bunda, klobouček a tvoje legíny, vytvoří opět komplet pro další příležitost a ve městě se rozhodně neztratíš. 

Říkáš si, ano ta si může vzít na sebe všechno protože… Všichni samozřejmě nemáme stejnou postavu a když máš dny, kdy se necítíš, je výborným tipem nosit přes legíny delší vršek, vypadá to vždy lépe. Hlavně když nejsi spokojené se svou postavou nejen v určité dny.

WhatsApp Image 2022 02 28 at 09.07.16

Do třetice všeho dobrého. Takže pojďme vyrazit na párty s těmi stejnými legínami jako na výlet, na kafe, nákupy či pracovní schůzku. Tentokrát jsem si je vzala ke krátkému topu.

POZOR! Na styl Olivie Newton John z Pomády, musíš mít opravdu vypracovanou postavu, jinak se budeš cítit v průběhu večera nesvá. Budeš se kontrolovat, zda nikde nic neleze atd. Takže pokud si nejsi jistá, zvol vršek, ve kterém se cítíš Ty dobře a víš, že v něm neztratíš šmrnc a legíny s podpatkami se postarají o vše ostatní. Vyraž do města a užij si párty až do rána! Aby outfit nebyl jen prvoplánově sexy, nazula jsem nižší podpatek a do ruky dala originální kabelku. Do které se vejde spousta pokladů.

Doufám, že jsem tě přesvědčila, že legíny do města patří a troufneš si v nich mezi lidi i Ty! 😊

Autor: Jana Drtilová (lovefashionjana)

Instagaram: lovefashionjana

Comments

There are no comments yet.

Napiš komentář