Fashion

Natálie Dufková x TIMME

NATALIE DUFKOVA FOTO HSLAVIK 1

Kdo je NatálieDufková

Kdo se zajímá o dění na tuzemské módní scéně, pravděpodobně na jméno Natálie Dufková narazil.

Absolvovala módní návrhářství u Liběny Rochové, představila svoji kolekci v rámci Mercedes Benz Prague Fashion Week, objevila se na stránkách časopisu Harper’s Bazaar, vidět jste ji mohli v pořadu Slavní na televizi Seznam a nově ji vyzpovídal i prestižní časopis Forbes.

Proč s Natálií děláme rozhovor na blog TIMME?  Pokud ti vše, co už jsme napsali nestačilo, možná musíme ještě informace o Natálii doplnit – mimo práce na vlastních modelech ji stále více času zabírá práce pro značku TIMME. Právě spojení Natálie s Timeou přináší do TIMME funkční originalitu. Málokdo strávil ve sportovním oblečení tolik času jako Timea, přeci jen každé soutěži bikini fitness předchází tvrdá příprava a hodiny dřiny, legíny se tak stávají tvojí druhou kůží. Úkolem Natálie v TIMME bylo od začátku přenést představy zakladatelky značky do reálných modelů a dát jim ještě  něco navíc.

Jak se spojení těchto dvou žen narozených ve stejném roce s naprosto odlišným životním příběhem podařilo můžete posoudit sami díky novým kolekcím TIMME, které jsou již v prodeji, ale hlavně v přípravě. Myslím, že se máte na co těšit.

Natálii jsme poprosili, aby se s námi podělila o svůj pohled na aktuální svět módy

Jak vnímáš spojení sport a móda?  Není to pro někoho, kdo tvoří extravagantní kolekce na fashion week nuda?

Sportovní móda mě neskutečně baví, protože se při ní pojí design s funkčností. Tím, že ve své značce NANICHE aktuálně vytvářím převážně večerní róby a věci na míru, tak bych se pravděpodobně k možnostem, které jsou při sportovní módě, ani nedostala. Na mé práci mě baví zejména to, že se můžu neustále učit a zlepšovat. A právě díky TIMME získávám opravdu mnoho zkušeností, protože neustále pracujeme s novými technologiemi zpracování či možnostmi výroby.

Podléhá sportovní móda diktátům trendů a jak ty se díváš na módní trendy?

Určitě dnes vše podléhá trendům. I my v TIMME sledujeme všechny aktuální módní trendy, obzvláště ty sportovní, ale je pro nás zároveň důležité přicházet s vlastními inovacemi.

Často se dnes ve spojení s módou skloňuje slovo udržitelnost, může být sportovní móda udržitelná? Není to zase jen módní trend?

Skoro vše se postupně stává trendem a myslím si, že v tomto případě cokoli, co jen trochu napomůže k udržitelnější produkci oblečení, je velké pozitivum. V příští produkci na to v TIMME klademe velký důraz a velmi nás těší, že se nám v posledních měsících podařilo najít a navázat spolupráci hned s několika výrobci, u kterých je možné produkovat věci, které mají přírodnější, nebo recyklovaný materiál.

Proč ses pustila do spolupráce s Timeou?

Tímea je pro mě od začátku nesmírně inspirativní osoba. Má můj obdiv, jak zvládá firmu, rodinu a stále při tom vypadá skvěle! 🙂

Jelikož jsem sama opravdu pracovitý člověk, potřebuji se obklopovat lidmi, kteří mě dobíjejí tou správnou energií a právě takovým člověkem je Tímea. TIMME velmi apeluje na motivaci a pozitivní přístup k věcem a toto právě charakterizuje i samotnou Tímeu.

Když se dívám na tvůj outfit, troufnu si tvrdit, že tvojí oblíbenou barvou je černá. Trefil jsem se?

Černou mám nejraději, ale mám ji na sobě také z jistého důvodu. Neustále pracuji s barvami, vždy něco zkouším a pokud mám na sobě černou barvu, nic mě nerozptyluje.

Je květen, zažíváme první letní dny a možná je načase doplnit černou i o jiné barvy. Jaký je tvůj tip, co bys doporučila?

Jsem velký milovník „all black outfits“, ale pokud na mně uvidíte nějaké barvy, tak to bude právě u fitness oblečení. Z TIMME barev miluji aktuálně v kolekci Seamless Skin barvu Lila a z kolekcí Seamless Bombshell Navy Blue.

Právě teď intenzivně pracuješ s Timeou na podzimní kolekci, na co se můžeme těšit?

Díky novým výrobním možnostem by se již v tomto roce mělo portfolio rozšířit o mnoho produktů. Opravdu se těším na různé typy volnočasových teplákových souprav, protože aktuálně více než rok pracujeme na vývoji toho nejlepšího materiálu, komponentů a všech možných ostatních detailů. Také se opravdu těším na nové modely Seamless z kolekcí Ribbed, Skin a Bombshell, které chceme udělat ještě více propracovanější a ozvláštnit jejich design.

Pojďme ještě trochu  k tobě – jak se změní život studentky, která pracuje pod hvězdnou Liběnou Rochovou, když přijde do značky, kde bohužel na kreativní práci musí navazovat i prodejní výsledky?

Nemám pocit, že by byla moje kreativita a tvorba v TIMME omezována. Finální rozhodnutí a odpovědnost za správně zvolené kousky a barvy do portfolia na sebe přebírá Tímea.

Co se týče školy, ta je skvělá, ale pracovat na věcech, které se reálně prodávají, je pro mě výzva. Móda je věc, která je spojena s člověkem, a tím pádem musíme tvořit věci zejména pro naše zákazníky. Jen tak to může celé fungovat. 🙂

Můžeme se tedy těšit na  kolekci TIMME 2023 pod kterou bude tvůj podpis?

Věřím, že ano. Aktuálně zpracovávám ještě poslední podklady pro letošní produkci a hned poté se chceme spolu s Timeou vrhnout na jarní kolekci 2023.

 

Na nové TIMME kolekce se můžeš těšit také Ty. Na závěr jsme si dovolili připravit malou ukázku Nataliny tvorby.

Aktuální rozhovor na stránkách magazínu Forbes si múžeš přečíst zde.

Comments

There are no comments yet.

Napiš komentář