CBD

Potřebuješ posílit imunitu? Ochutnej přírodní nápoj, který připravíš během chvilky

recept na nápoj posilující imunitu

Je již všeobecně známé, že imunitu můžeš podpořit nejen suplementy, ale také dostatečným spánkem, pitným režimem, zdravým pohybem a stravou.  Samozřejmě nevadí, pokud si jednou za čas dáš něco nezdravého. Většina jídelníčku by se však měla skládat ze zdravých potravin. Mít silnou imunitu je důležité po celý rok, ale během zimy, kdy kolem nás řádí nejvíce virů a bacilů, je to téměř nutnost.

Víš, kterými potravinami ji můžeš posílit?

Antioxidanty a vitamín C obsahuje například bobulové ovoce

Konkrétně tedy maliny, borůvky, ostružiny či jahody. Jejich výhodou je kromě skvělé chuti i to, že si je můžeš snadno zabalit na svačinku kamkoliv s sebou. Bohaté na vitamín C jsou samozřejmě i citrusy. Pomeranče a citrony jsou tedy skvělé a rozhodně je doporučuji, ale pokud chceš téměř dvojnásobnou dávku vitamínu C, a ještě navíc draslík, železo a hořčík, dej si kiwi.

Zelí, květák, růžičková kapusta a brokolice obsahují kromě vitamínu C také vitamíny A a E. Nejvíce vitamínů a minerálů v zelenině zachováš tak, že ji budeš vařit krátkou dobu na páře.

A víš, která zelenina obsahuje nejvíce vitamínu C?

Je to červená paprika. Skvělé na ní je (mimo jiné) to, že ji můžeš chroupat i syrovou buď jen tak samotnou, nebo ji přidat do sendviče. Z červené papriky je skvělá také omáčka na těstoviny. Tu připravíš velmi snadno – papriku společně s cibulí a česnekem upeč a následně rozmixuj se zakysanou smetanou.

Bohaté na vitamíny a antioxidanty jsou též ořechy a semínka. Můžeš je snadno zařadit do svého jídelníčku – buď je zobej jen tak samotné nebo si je ráno přidej do kaše. Pokud budeš mít trochu více času, můžeš si z nich připravit granolu.

Aby naše střeva fungovala, jak mají, potřebují probiotika – bez zdravého zažívání není ani zdravé tělo a imunita. K tomu ti mohou pomoci jogurty a kefíry. Jogurt s oříšky a bobulovým ovocem je jedna z nejrychlejších a nejlepších snídaní, co existuje.

Recept na nápoj posilující imunitu

Spousta lidí, když jsou nemocní nebo se necítí úplně dobře, tak nejdou do lékárny, ale do supermarketu pro zázvor. Já však doporučuji konzumovat ho pravidelně. Z koření si do jídelníčku zařaď také skořici. Najdeš v ní vitamíny A, C, a D. Přisypat ji můžeš do sladkých dezertů, snídaní, ale také třeba do kávy či čaje. Bohatý na antioxidanty je také med, který je označován za přirozené antibiotikum. V kombinaci se skořicí je jeho síla ještě větší.

Recept na nápoj posilující imunitu

Ingredience (na cca 2 drinky):

  • 200 g borůvek (pro hezkou barvu nápoje použij české borůvky, nikoliv kanadské – v zimě najdeš je hlavně mražené)
  • 1 uhlazená lžička skořice
  • 5 g čerstvého zázvoru
  • 500 g kefíru
  • 2 lžíce medu


Můj tip: Do nápoje můžeš přidat pár kapek CBD Denního oleje, který se postará o tvou psychickou a fyzickou pohodu.

Postup:

  1. Všechny ingredience vlož do stolního mixéru a rozmixuj.
  2. Nápoj ochutnej a případně doslaď medem.
  3. Servíruj.

Tak dobrou chuť!

nakopni svou imunitu


Autor: Magdalena Kader Aghová

Instagram: hungrypanda.cz

Comments

There are no comments yet.

Napiš komentář